شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:39 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722422
در روز کاری پایانی هفته رخ داد؛

ادامه ریزش بورس با افت ۱۰هزار واحدی شاخص

ادامه ریزش بورس با افت ۱۰هزار واحدی شاخص
شاخص بورس تهران با ادامه روند ریزشی خود در سال جدید امروز هم منفی بود و با ۱۰ هزار و ۸۸۹ واحد کاهش به ارتفاع یک میلیون و ۲۴۹ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز چهارشنبه و آخرین روز کاری هفته باز هم روند ریزشی خود در سال 1400 را ادامه داد و در نمادهای بزرگ، متعادل و کم رمق بود و در نمادهای کوچک‌تر همچنان شاهد صف‌های فروش بود؛ البته بازار همچنان نقدشوندگی بسیار کمی دارد و در نمادهای کوچک شاهد قفل شدن نقدینگی هستیم؛ این در حالی است که تعداد و حجم و ارزش معاملات نیز شاهد افت بود.

معامله گران امروز در بازار سرمایه (بورس و فرابورس) بیش از 32 هزار معامله انجام دادند و مالکیت بیش از 2 میلیارد و 450 میلیون سهم و اوراق مالی را دست به دست کردند.

ارزش معاملات بازار سهام امروز به بیش 15 هزار و 772 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود 1821 میلیارد تومان بود. و حقیقی‌ها بیش از 483 میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

شاخص کل بورس تهران با ۱۰ هزار و ۸۸۹ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۹ هزار و 896 واحد ایستاد. شاخص هم وزن با ۱۲۵۶ واحد منفی به ۴۳۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

معامله‌گران در بورس بیش از یک میلیارد و 882 میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۲۴۳ هزار معامله به ارزش 2194 میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی دماوند و پالایش نفت اصفهان با بیشترین اثر منفی در افت شاخص بیشترین نقش را داشتند.

شاخص کل فرابورس اما بر خلاف بورس مثبت بود و با 7 واحد رشد عدد ۱۷ هزار و ۹۲۴ واحد را ثبت کرد.

معامله گران در فرابورس بیش از 568 میلیون سهم و اوراق مالی با با انجام  ۷۷ هزار معامله و به ارزش 13 هزار و 578 میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، مدیریت انرژی امیدتابان پور و سنگ آهن گوهرزمین بیشترین اثر مثبت را داشتند و نمادهای پلیمر آریاساسول و پتروشیمی تندگویان با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص فرابورس شدند.

 انتهای پیام

https://ns.dana.ir/1722422
ارسال نظر
نظرات