شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1400/01/29 شناسه خبر: 1725687

نرخ تورم در ونزوئلا به ۱۶.۱ درصد رسید

نرخ تورم در ونزوئلا به ۱۶.۱ درصد رسید
نرخ تورم در ونزوئلا در ماه مارس برابر با ۱۶.۱ درصد بود که یک روند کاهشی را نسبت به ماه قبل از آن نشان می‌دهد ولی قیمتها نسبت به سال قبل ۳۰۱۲ درصد بالا رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، اطلاعات بانک مرکزی ونزوئلا که در اواخر روز جمعه منتشر شد نشان می‌دهد قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه مارس ۱۶.۱ درصد افزایش یافته است. تورم در ونزوئلا در ماه فوریه برابر با ۳۳.۸ درصد بود. این کشور آمریکای جنوبی گرفتار فروپاشی اقتصادی ناشی از تورم بالاست.

 محاسبات رویترز بر اساس اطلاعات بانک مرکزی ونزوئلا نشان می‌دهد تورم سالانه این کشور در ماه مارس به ۳۰۱۲ درصد رسیده است. در شرایطی که حداقل حقوق ماهانه در ونزوئلا تنها ۷۰ سنت آمریکاست، تورم قدرت خرید مردم ونزوئلا را از بین برده است.
 
با سقوط ارزش ارز داخلی بولیوار، مردم ونزوئلا به طور روزافزونی برای نقل و انتقال‌های روزانه خود در سال‌های اخیر به دلار آمریکا روی آورده‌اند. این تغییر مورد استقبال نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور بوده است، چون آن را راه نجاتی در برابر تحریم‌های آمریکا می‌داند.
 
 بخش بهداشت ونزوئلا بیشترین افزایش قیمت را در ماه مارس داشت و تورم در این بخش برابر با ۲۱.۷ درصد بود، آن هم در زمانی که این کشور با موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا مواجه است. اطلاعات بانک مرکزی ونزوئلا نشان می‌دهد بخش‌های آموزش و ارتباطات به ترتیب تورم ۷.۸ و ۱۰.۸ درصدی را تجربه کرده‌اند.
 
 انتهای پیام
 
منبع: تسنیم
https://ns.dana.ir/1725687
ارسال نظر
نظرات