شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:04 منتشر شده در مورخ: 1400/03/31 شناسه خبر: 1745278
سازمان امور مالیاتی کشور؛

مهلت پرداخت مالیات سکه تمدید شد

مهلت پرداخت مالیات سکه تمدید شد
رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم تا ۱۵ تیرماه خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیدعلی پارسا،رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور: تمدید مهلت پرداخت مالیات دارندگان سکه نیز به همراه ارائه دهندگان اظهارنامه صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیرماه، بنا به درخواست اتاق اصناف ایران و تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا، صورت گرفته است.

وی با اشاره به مشکلات و شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند ضمن مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی و یا ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم اقدام کنند و از تسهیلات و معافیت‌های قانونی بهره مند شوند.
 
بر این اساس، کلیه خریداران حقیقی سکه از بانک مرکزی در سال گذشته هم که تا پایان امروز برای پرداخت مالیات فرصت داشتند، این مهلت برای آنها نیز تا ۱۵ تیر ماه تمدید شده است.
 
گفتنی است، خریداران سکه از بانک مرکزی از سال ۱۳۹۷ مشمول پرداخت مالیات هستند و اگر مالیات خود را تا مهلت تعیین شده نپردازند، به مالیات متعلقه آنها به ازای هر ماه دیرکرد معادل ۲.۵ درصد جریمه اضافه می‌شود.
 
انتهای پیام/
 
منبع: ایسنا
https://ns.dana.ir/1745278
ارسال نظر
نظرات