شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 06:15 منتشر شده در مورخ: 1401/03/31 شناسه خبر: 1877425
هشدار یک مقام بانک مرکزی آمریکا

شاید آمریکا به بی ثباتی اقتصادی دهه ۱۹۷۰ برگردد

شاید آمریکا به بی ثباتی اقتصادی دهه ۱۹۷۰ برگردد
یک مقام منطقه ای بانک مرکزی آمریکا می‌گوید که شاید شرایط اقتصادی این کشور به «دهه تورمی دهه ۱۹۷۰» بازگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسپوتنیک، رئیس منطقه‌ای بانک مرکزی در ایالت میسوری آمریکا در سخنانی اعلام کرد که ایالات متحده ممکن است به تورم و بی ثباتی اقتصادی دهه ۱۹۷۰ بازگردد که اصلاح آن ممکن است سال‌ها به طول انجامد.

«جیمز بولارد»، رئیس منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در کنفرانس اقتصادی در بارسلون اسپانیا گفت: «در دهه ۱۹۷۰، کنترل تورمی از بین رفت و سال‌ها طول کشید تا بانک مرکزی تورم را به سطوح پایین‌تر بازگرداند.»

دهه ۱۹۷۰ عموماً به عنوان دهه تورم در ایالات متحده شناخته می‌شد و بولارد با اشاره به آن دوران گفت: «اقتصاد واقعی نیز در طول این دوره بی ثبات بود.»

این مقام آمریکایی گفت که به طور مشابه، فشارهای فعلی و قیمت‌ها بالاتر از هدفی است که قبلاً تعیین شده بود. بانک مرکزی آمریکا هم قبلاً اعلام کرده بود که شرایط تورمی ایالات متحده بدون اقدام لازم بانک مرکزی ممکن است منجر به یک وضعیت جدید تورمی بسیار بالا و بی ثباتی در عملکرد اقتصادی شود.

در حال حاضر تورم ایالات متحده، با نرخ سالانه ۸.۶ درصد بیش از چهار برابر هدف مورد نظر بانک مرکزی این کشور است.

اقتصاد آمریکا از نظر رشد اقتصادی در حال حاضر ۱.۴ درصد کاهش نرخ رشد را برای سه ماهه اول تجربه کرده است و اگر تا سه ماهه دوم این رشد اقتصادی به وضعیت گذشته خود بازنگردد، ایالات متحده از نظر فنی در یک رکود اقتصادی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

https://ns.dana.ir/1877425
ارسال نظر
نظرات