شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 03:15 منتشر شده در مورخ: 1401/04/10 شناسه خبر: 1879902
پوتین:

غرب تعادل بازار مواد غذایی جهان را به هم زده است

غرب تعادل بازار مواد غذایی جهان را به هم زده است
رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه گفت که سیاست‌های اقتصادی کنترل نشده غرب دلیل بر هم خوردن تعادل بازار مواد غذایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روسیا الیوم، «ولادمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه پس از گفت‌وگو با ئیس جمهور اندونزی،  تاکید کرد که سیاست‌های اقتصادی کنترل نشده غرب مقصر عدم تعادل در بازار مواد غذایی است.

ولادمیر پوتین روز پنجشنبه ۳۰ ژوئن با «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی گفت‌و‌گو کرد و  دو طرف در جریان آن وضعیت و چشم انداز همکاری‌های دوجانبه، موضوعات جاری در دستور کار بین المللی و وضعیت اقتصاد جهانی در چارچوب فعالیت‌های گروه G۲۰ که اندونزی در سال ۲۰۲۲ ریاست آن را بر عهده دارد، مورد بررسی قرار دادند.

پوتین در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از این دیدار گفت: البته ما در مورد موضوعاتی صحبت کردیم که امروز به تمام جهان و همه کشورها مربوط می‌شود. منظور من تامین مواد غذایی و سایر محصولات کشاورزی از جمله کودهای معدنی به بازارهای جهانی است.

وی افزود: اخلال در بازار مواد غذایی نتیجه مستقیم چندین سال سیاست‌های اقتصادی غیرمسئولانه تعدادی از کشورها، هزینه‌های کنترل‌نشده و انباشت بدهی‌هاست و وضعیت از ابتدای شیوع ویروس کرونا بدتر شده است.

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: کشورهای غربی که نمی‌خواهند اشتباه مسیر اقتصادی خود را بپذیرند، با اعمال محدودیت درواردات کودهای روسیه و بلاروس، تولیدات کشاورزی جهانی را بیش از پیش بی‌ثبات می‌کنند.

پوتین گفت که آنها با انجام این کار، صادرات غلات روسیه به بازارهای جهانی را با مشکل مواجه می‌کنند و امنیت کشتی‌های باری حامل غلات و پرداخت‌های بانکی تحت قراردادهای تجاری را پیچیده می‌کنند.

انتهای پیام/

 

 

https://ns.dana.ir/1879902
ارسال نظر
نظرات